baner back2

جشنواره ملی قالی فاخر

این جشنواره باید باعث ایجاد دلگرمی و انگیزه برای طراحان و تولیدکنندگان فرش دستباف شود

امروز سه شنبه 17 خرداد 1401  ساعت 10 با حضور تعدادی از اعضای ستاد اجرایی جشنواره،‌ جلسه‌ای به میزبانی آقای مهندس امیر کمیلی – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد.

 

در این جلسه آقای لطفا اله حسین هاشمی – رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان پیرامون رسالت و اهمیت برگزاری این رویداد مهم در اصفهان صحبت کرد.

 

آقای علی میرجمالی – مدیر مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان و نماینده شرکت توسعه ارتباط پگاه اصفهان به عنوان برگزارکننده جشنواره،‌ ضمن ارایه گزارش اجرایی و فعالیت‌های انجام شده تاکنون،‌ به فرایند اجرای جشنواره و برنامه های پیش رو اشاره کرد.

 

آقای سعید عصاچی – رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان درخصوص دغدغه‌های پیش روی برگزاری جشنواره و موارد مهمی که باید در زمان اندک  پیش رو هماهنگ شود،‌ سخن گفت.

 

در این جلسه آقای آقای رحمت‌اله تجدد – رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف اصفهان و همچنین آقای سائد عصاچی – رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان  نیز حضور داشتند که درخصوص اهمیت این رویداد برای فرش دستباف و لزوم حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان متولی دولتی این امر ، صحبت کردند.

 

آقای علی شهبازی – مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی فرش روستایی استان اصفهان نیز ضمن درخواست مشارکت جدی مدیران ارشد استان در این پروژه ملی و هم افزایی همه دستگاه‌ها، از دغدغه‌های خانواده بزرگ فرش دستباف استان سخن گفت و حضور و مشارکت رئیس سازمان صمت استان را از موارد مهم و تاثیر‌گذار دانست.

 

آقای امیر کمیلی – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در پایان،‌ ضمن خوشامدگویی به همه عزیزان و بیان اهمیت و جایگاه فرش دستباف، حمایت کامل و قدرتمند سازمان را اعلام کرد و درمورد جشنواره نیز بیان داشت که به صورت جدی برای رسیدن به نتیجه مطلوب،‌پیگیری خواهد کرد.

آقای کمیلی همچنین لزوم مشارکت سایر استان‌های دارای سبک فرش دستباف و جلب نظر و مشارکت اتحادیه‌های مرتبط در سایر استان ها را رمز موفقیت این جشنواره دانست و نگاه ملی داشتن در برگزاری این رویداد را تاکید کرد.

 

این جلسه با صحبت‌های آقای هاشمی درخصوص جمع‌بندی مطالب بیان شده و اصلی‌ترین موارد و دغدغه‌ها در برگزاری جشنواره پایان یافت.