baner back2

جشنواره ملی قالی فاخر

هم افزایی بین بخش‌های اقتصادی اصفهان در برگزاری جشنواره قالی فاخر

اولین جشنواره ملی قالی فاخرهفتمین جلسه ستاد اجرایی در روز سه شنبه 7 تیرماه 1401 با حضور اعضا در سالن نقش جهان اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

در ابتدا دبیراجرایی جشنواره گزارشی درخصوص آمار و اطلاعات قالی‌های اظهار شده و پراکندگی جغرافیایی و سبک‌های اظهار شده و شیوه اطلاع‌رسانی  موارد مرتبط با جشنواره به استان ها و همچنین هیات داوران ارائه کرد.

پس از آن در ادامه جلسه درخصوص پیش رویدادهای وابسته به جشنواره، همچنین رویدادهای جانبی در چهار روز برگزاری نمایشگاه، افتتاح نمایشگاه، شیوه برگزاری و مدیریت نمایشگاه، برنامه ریزی روز داوری حضوری و شیوه حضور داوران در اصفهان، مراسم اختتامیه و شیوه برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان صحبت و تبادل نظر شد.

 

جلسه‌های ستاد اجرایی به صورت هفتگی و با حضور نماینده استانداری اصفهان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، رئیس اداره فرش سازمان صمت استان، نماینده شرکت نمایشگاه‌های استان، مدیر امور کمیسیون‌های اتاق بازرگانی اصفهان، دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، روسای تشکل‌ها و اتحادیه‌های صنفی فرش دستباف اصفهان و نماینده شرکت برگزارکننده برگزار می‌شود و کلیه فرایند و امور اجرایی جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

اولین جشنواره ملی قالی فاخر با هدف انتخاب و معرفی آثار برگزیده و فاخر فرش دستباف ایرانی در 20 خرداد به مناسبت روز ملی فرش ایران به طور رسمی افتتاح شد و در اول مرداد نیز با برگزایر مراسم تجلیل از آثار برگزیده در این مرحله به کار خود پایان خواهد داد.