baner back2

جشنواره ملی قالی فاخر

مشارکت و همکاری خانواده فرش دستباف کشور برای رشد و اعتلای جایگاه فرش دستباف ایرانی در عرصه داخلی و خارجی

اولین جشنواره ملی قالی فاخراولین جشنواره ملی قالی فاخر با هدف انتخاب و معرفی آثار برگزیده و فاخر فرش دستباف ایرانی از 20 خرداد تا اول مرداد 1401 در شهر هنرپرور اصفهان برگزار خواهد شد.

یاسر حنیفی، معاون تولید مرکز ملی فرش ایران و عضو شورای سیاست گذاری اولین جشنواره ملی قالی فاخر ضمن تقدیر از استان‌ها و همکاران خود در اداره‌های فرش دستباف کشور  بابت مشارکت و همکاری در جشنواره و معرفی و اظهار قالی‌های خود، اعلام داشت با توجه به این‌که بسیاری از فعالان فرش دستباف در استان‌های فرشی، درخواست افزایش فرصت برای معرفی و اظهار آثار خود داشته‌اند، اعلام داشت فرصت برای معرفی و اظهار قالی در جشنواره تا جمعه 17 تیرماه 1401 تمدید خواهد شد.

 

حنیفی ضمن بیان جایگاه و اهمیت شناسایی و توجه به آثار فاخر فرش دستباف ایرانی گفت: برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند قالی‌های فاخر ایرانی را در رسته‌های متفاوت به مخاطبان داخلی و خارجی بیش از پیش معرفی کند و موجب تشویق طراحان و تولیدکنندگان به تهیه و تولید چنین آثاری شود.

 

وی ضمن تشکر از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به‌عنوان ریاست ستاد اجرایی جشنواره در  برنامه ریزی و اجرایی کردن فعالیت‌ها و همچنین اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان دبیرخانه دائمی جشنواره در اصفهان، بیان داشت مشارکت و همکاری خوب خانواده فرش دستباف کشور در این رویداد، نشان از همت و عزم جامعه فرش برای رشد و اعتلای جایگاه فرش دستباف ایرانی در عرصه داخلی و خارجی است.

 

معاون تولید مرکز ملی فرش ایران از ستاد اجرایی جشنواره خواست با توجه به تمدید زمان دریافت و اظهار قالی‌ها را تا 17 تیرماه به ذینفعان و متقاضیان شرکت در جشنواره در استان‌های فرشی کشور کمک کنند تا فرایند ثبت نام آثارشان آسان و سریع انجام شود و بتوان قالی‌هایی با گستردگی جغرافیایی و در سبک های متفاوت در جشنواره شرکت داشته باشند.

لازم به ذکر است متقاضیان شرکت در جشنواره قالی فاخر می توانند به شیوه زیر در جشنواره ثبت نام کنند :

1) ورود به سایت IHCFESTIVAL.IR

2)‌ کلیک روی گزینه ورود به جشنواره

3) ثبت اطلاعات خود به عنوان اظهارکننده و مالک فرش

4) تکمیل اطلاعات فنی قالی خود

5) ارسال عکس از قالی

 

لازم به ذکر است هر نفر در هر رسته می تواند تا سه قالی اظهار کند و اگر در همه رسته ها دارای قالی شایسته تقدیر باشد، می تواند هر نفر با یک کد ملی تا 21 قالی در 7 رسته ثبت نام و اظهار کند.

 

علاقه مندان به جشنواره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا رفع هرگونه مشکلی با  شماره 0313383 ( شرکت توسعه ارتباطات پگاه ) به عنوان برگزار کننده جشنواره یا با شماره 09131707648 با دبیر اجرایی جشنواره ( آقای علی میرجمالی ) تماس بگیرند.