baner back2

جشنواره ملی قالی فاخر

افتتاح بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف

اولین جشنواره ملی قالی فاخربه گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران پس از دو سال وقفه به علت شیوع ویروس کرونا، بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف روز دوشنبه ۳۱ مرداد با حضور محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی صمت و رئیس مرکز ملی فرش ایران، افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، فضای این نمایشگاه ۴۰ هزار متر مربع است که ۳۳ هزار متر آن به غرفه‌های تجاری اختصاص داده شده و در کنار غرفه ها، شرکت‌های دانش بنیان، صنایع خلاق و دانش آموختگان این رشته و فعالان بازاریابی دیجیتال در فرش دستباف فعال می‌شوند.

همچنین ۵۹۰ غرفه در ۱۱ سالن فعالیت تجاری می‌کنند که با محاسبه فعالیت غرفه های غیر تجاری‌ها ۶۰۰ غرفه در این نمایشگاه حضور دارند.

این نمایشگاه تا ۶ شهریور از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.

به مناسبت برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف این هفته از ۳۱ مرداد تا ۶ شهریور به نام “دیپلماسی اقتصادی فرش” نامگذاری شده است.

 

نمایشگاه فرش دستباف ایران، مهمترین نمایشگاه فرش دستباف جهان محسوب می‌شود که هر ساله با برگزاری آن؛ هیئت ها، تجار و بازرگانان از نقاط مختلف جهان در نمایشگاه حضور می‌یابند.

 

بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با تمرکز بر موضوع‌های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی برپا شده و بهترین فرش‌های عتیقه و معاصر کشورمان را در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهد.

رونمایی از پلتفرم فرش ایران، رونمایی از فرش مشاهیر، بافت زنده فرش، رونمایی از فرش نفیس سال ایران و سالن اختصاصی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها، برخی از برنامه‌های جانبی بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است.

افزایش صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت‌های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر‌های مناسب برای سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.